VPS hosting

Server2

Technologie

Naše virtualizační řešení je postaveno na technologii KVM, která nám umožňuje provozovat paravirtualizované a nebo plně virtualizované prostředí s minimální ztrátou výkonu. Nad KVM pak běží virtualizační knihovna libvirt, která dále usnadňuje celý provoz a tvoří jej efetkivnější.

Servery, na kterých tyto technologie běží, jsou pak poháněny 64 bitovým systémem Linux - konkrétně distribucí openSUSE. Více o jednotlivých strojích naleznete na stránce servery.

Processor-icon

Hardware a limity

Každý uživatel dostane přesně ty parametry, které jsou definované na uvodní stránce a hlavně pak v ceníku. Paměť garantujeme a stejně tak i místo na disku. Limity CPU nejsou nastaveny žádné, každý virtuální server má k dispozici plný výkon procesoru fyzického serveru.

Pokud ovšem dojde k tomu, že některý server vytíží dlouhodobě CPU, budeme nuceni omezit zdroje tohoto serveru na minimum, dokud nedojde k vyřešení této situace. O tomto snížení budeme samozřejmě uživatele informovat. Omezení výkonu provádíme nástroji cgroups, renice a ionice.

Os

Operační systém

Nebráníme Vám nasadit jakýkoliv operační systém, který je podporovaný technologií KVM. Tabulku se všemy podporovanýmy systémy naleznete zde. Výjimku tvoří operační systémy z rodiny Microsoft Windows, které u nás neprovozujeme pro nehospodárné chování k systémovým prostředkům a pro nákladnou licenční politiku.

Díky tomu, že se jedná o paravirtualizované řešení (případně plně virtualizované), není problém provozovat téměř jakýkoliv druh aplikace a to i ty aplikace, které mají těsné vazby na hardware. To znamená, že pokročilý routing, bonding, shaper a iptables běží bez problémů a omezení.
Každý uživatel služby VPS hosting má unikátní možnost si svůj operační systém nainstalovat sám. Což umožní přizpůsobit si server podle vlastních potřeb a zásad.

Connectivity

Konektivita a limity přenosu dat

Každý virtuální privátní server je připojený gigabitovým rozhraním přímo do páteřní sítě a dostane k dispozici jednu IPv4 adresu a celý /64 IPv6 rozsah. Tento rozsah si může uživatel routovat podle svých vlastních potřeb. Každý fyzický server má vyhrazené připojení, s nikým jej nesdílíme.

Konkrétní datové limity pro přenos dat jsou uvedeny v ceníku. Reverzní záznamy nastavujeme na požádání po skončení bezplatného zkušebního období. Pro nastavení kontaktuje prosím technickou podporu.

Shield

Zabezpečení dat

Všechny naše fyzické servery využívají technologii RAID, která zabezpečuje to, že při poruše některého z pevných disků nedojde ke ztrátě dat a společně s tzv. hot swap technologí pak taková porucha ani nezpůsobí výpadek služeb.

Ovšem tímto se pouze zabezpečujeme my, jako provozovatel služeb, proti chybě hardware. Nejedná o zálohu jako takovou, tzn. pokud si například smažete data ve vašem virtuálním serveru, nemáme možnost Vám je obnovit. Je proto na každém zákazníkovi, aby si zálohy udržoval sám.

Wallet

Data nad rámec tarifu

V případě, že dojde k překročení datového limitu příslušného tarifu (ať už do ČR nebo zahraničí), neznamená to nutně, že bude třeba hned tato nadlimitní data platit.

Vše záleží na tom, zda my (Virt.io) budeme muset platit našemu poskytovateli housingových služeb za nadlimitní data pro daný fyzický server, na kterém je umístěný Váš VPS. Pro každý náš server máme smluvně domluvený maximální měsíční přenos dat (zvlášť do ČR a zvlášť do zahraničí), který pokud překročíme, je třeba zaplatit.

To znamená, že pokud Váš virtuální server data překročí, ale celkově se měsíční přenos dat vejde do limitů daného fyzického serveru, není třeba připlácet za data navíc. Takto nám to vůči Vám přijde fér.

Lightning

Výpadky a novinky

Při plánovaných výpadcích Vás budeme informovat minimálně 48 hodin předem a to pomocí emailu, který byl uveden při registraci.

Bohužel některé výpadky nelze ovlivnit a může se stát, že dojde k nečekané nedostupnosti některé z našich služeb. Ať už bude příčinou vadný hardware a nebo problémy na straně společnosti poskytující nám zázemí, vždy Vás budeme o problému informovat - proč se tak stalo a jakým způsobem to bylo vyřešeno.

Novinky zveřejňujeme pouze pomocí našeho účtu na Twitteru, Facebooku a Google+ Nejaktuálnější tweety jsou vždy zobrazeny na úvodní stránce. Novinky lze také odebírat pomocí kanálu RSS.

Coins

Fakturace

Minimální období platby je jeden měsíc a maximální je zcela na Vás. Splatnost faktur je sedm nebo čtrnáct dní (v závislosti na částce) a datum vystavení faktury je pohyblivé v závislosti na datu registrace. Pokud budete chtít jiné datum vystavení faktury (například vždy k prvnímu v měsíci), kontaktujte nás a nebo to připište do poznámky při registraci služby.

Platba je zatím možná bankovním převodem a nebo kartou přes platební bránu PayPal. Bankovní spojení lze nalézt na stránce kontakty. Variabilní symbol je pohyblivý a je uveden na faktuře (jedná se o číslo konkrétní faktury). Pokud si budete přát platit trvalým příkazem, lze jako VS použít zákaznické ID.

Time

Výpovědní lhůta

Termín výpovědní lhůta u nás neexistuje. Můžete přestat používat naše služby kdykoliv se vám bude chtít. Bude nás to mrzet, ale bránit Vám nebudeme. Proto také není třeba předplácet si služby na několik měsícu dopředu, tak jak je tomu u mnoha jiných poskytovatelů.